2008

29.-30. nov. lõpetas spordiklubi Saue Tammed oma 2008 a. hooaja Jõulumäel Pärnumaal.

Kohapeal toimus väike mõõduvõtt 3 alal: munavise, orienteerumine, viktoriin. Mina nimesid ja nägusid veel väga hästi kokku ei pane, kuid kui ma õigesti mäletan, siis selle mitmevõistluse võitsid Peeter Pihl ning Lylion Vaiksalu (vabandan, kui nimedega eksin).

Jõulumäele sõitis ühtekokku (vist) 18 inimest. Õhtune söögilaud oli tõeline "süldikas" selle kõige tõsisemas mõttes. Toitu oli nii palju, et seda ei jõudnud keegi ära süüa.

Muude juttude ajal räägiti näiteks ka sellest, et Saue Tammedel ei ole välja panna võistlejaid noorteklassis ning Sauel oleks vaja o-trenni noortele. Kes seda teeks? Treener. Seda ei ole ning ilmselt pole ka võimalik täiskohaga treenerit palgata. Palgata keegi Tallinnast, kes nädalas mõned korrad Sauel trenni käiks läbi viimas? Nii või naa, raha ei saa sel juhul ilmselt põhiline motivaator olema, tuleb oodata, et keegi entusiast seda teeks. Pere kõrvalt ning (Tallinnas) tööl käies (=trennid saaks alata mitte varem kui 18:30) on seda aga üsna keeruline teha. Lisaks on vaja, et aeg-ajalt saaks lapsi viia (bussiga) Sauelt välja kaarditrenni. Probleem on, kuid lahendus täna ei koida.

Risto ütles, et tema on mõelnud, et ta võiks millalgi, kui ta enda lapsed on vastavas vanuses ning huvilised, treening-gruppi vedada.

Oleks võimalik ka selline lahendus, et näiteks 10-kond inimest (kel vastav missioonitunne ja entusiastlik suhtumine ja ka teadmisi) omavahel kokku lepivad ning näiteks 2 nädala kaupa treening-gruppi vedada võtavad. 2 nädala kaupa panustamine oleks ehk entusiasmist võimalik. Lahendamata jääb küsimus väljasõitudest kaarditrenni ja veel hulga küsimusi, kuid selline uitmõte Kaimol tuli.

Uutest dressidest räägiti ning katsuti-prooviti seda paari, mille Trimtex oli Ristole näidiseks saatnud. Eelistatakse Trimtex'it Craft'ile, väike mõttevahetus tekkis voodri teemal. Kas dress peaks olema voodriga (naiste arvamus) või ilma (seda eelistasid mehed - kui on külm, siis lihtsalt rohkem kihte riietust selga)? Otsustati Trimtex'i kasuks, voodri osas lõplikule kokkuleppele ei jõutud.

Ühes lühikeses lauakõnes ütles Viivi, et on tore, et uus jooksuriietus on klubi selgemalt pildile toonud ning igati vahva on kohata inimesi, keda otseselt ei tunne, kuid keda teretad, sest tal on sama jooksuriietus seljas. Samuti tunnustas ta 12-aastase Andreas Aadli südikat esinemist Eesti MV teatejooksus klubi teises võistkonnas klassis M21.

Kaimo lubas, et järgmisel aastal (2009) saab Tammede koduleht kindlasti tööle.

Mõned pildid

Kokkuvõtte tegi: Kaimo Käärmann-Liive