2022

2022

Kutsume kõiki osalema Sauelane liikuma orienteerumisetapil. Etapi raames selgitatakse ka Saue valla meistrid orienteerumises. 

08. okt. Sauelane liikuma orienteerumisetapi ja Saue valla MV tulemused leiab:

Tulemused

Maris Terno koos Mariann Sulega (OK West) võitis Tšehhis Paprseki suusakeskuses lõppenud 17. rogaini maailmameistrivõistlustel kuldmedali. 

Tänavuse rogaini MM-i maastik hõlmas Ida-Sudeedi mäestikku, kus kõrgused ulatusid ca 500 meetrist üle 1400 meetri. Raja kontrollpunkte asus mõlemal pool Tšehhi ja Poola piiri. Maastikku ilmestasid mitmed järsud nõlvad erineva läbitavusega metsaga, seejuures kuusenoorendikud olid kohati väga raskesti läbitavad. Võistlusele lisas vürtsi reede õhtul mägedes sadanud äikesevihm ja rahe, mis muutis mitmed mägirajad ojadeks.

Naisvõistkondade arvestuses said Eesti naistiimid kaksikvõidu. Maailmameistriteks tulid Mariann Sulg ja Maris Terno, kes võitsid mullu Otepääl toimunud rogaini EM-il hõbemedalid. Sulg on varem rogaini MM-idel võitnud ühe hõbeda ja kaks pronksi, ent rogaini maailmameistriteks pole Eesti naisvõistkonnad varem tulnud. Kõige napima vahega jäid seekord hõbedale Piibe Tammemäe ja Reeda Tuula-Fjodorov. Pronksi sai Tšehhi duo Zuzana Weissova–Jana Balcarova.

Martin Vilismäe koos Mehis Muruga (OK Joka) said meeste põhiklassis tugeva 9. koha.

Autor: 17th World rogaining championships 2022 | Facebook

19. juulil 2022 a Falunis jätkunud rattaorienteerumise maailmameistrivõistlustel jõudis Lauri Malsroos viie-aastase vaheaja järel taas MM-võistluste medalivõiduni.

Kogenud 36-aastasele eestlasele on see karjääri 11. tiitlivõistluste medaliks.

Väga tugeva lõpuga võitis 9,3 km pikkusel sprindirajal napi 2-sekundilise eduga oma karjääri kuuenda MM-kulla tšehh Krystof Bogar (aeg 24.29). Käesoleval MM-il juba lühiraja võitnud tšehhi tugevust näitab asjaolu, et tema auhinnakapis on puhta mägirattasõidu MM-i teatemedal ning mägirattasõidu MK-sarjas on tema parimaks tulemuseks 13. koht sprindi väljalangemis-sõidust.

Hõbemedal kuulus samuti tšehhi koondislasele Vojtech Stransky´le, kes võistlust pikalt juhtides pidi oma liidrikoha loovutama alles viimasel paarisajal meetril.

Varasemalt kahel korral sprindis Euroopa meistriks (2015 ja 2019) tulnud ning sprindi-distantsil ka oma pika ja eduka karjääri jooksul MM-hõbeda (2013) ja kaks pronksi (2015 ja 2017) võitnud Lauri ei olnud täna finišeerides aga oma sõiduga sugugi rahul.

Võistluse algusosas ajas ta segi kontrollpunktid 3 ja 5 ning kolmandasse kontrollpunkti jõudes ei komposteerinud ta koheselt seda. Väikese segadushetke tõttu oli ta esimeses vaheaja punktis alles kümnes, kaotades liidrile 26 sekundit.
Lisaks ei saanud ta ka kaardivahetuses kohe esimesel katsel kaarti sõidult vahetatud ning alles väga tugeva raja teise poolega sõitis ta liidri vastu 11 sekundit tagasi. Finišis arvas pronksmedali-võitja, et täna oli väga reaalne võimalus ka võita ja kahju oli kahes kohas kokku veidi rumalasti kaotatud paarikümnest sekundist, sest kullast jäi seekord puudu vaid 15 sekundit.

Kokkuvõttes eestlaselt siiski väga suurepärane sõit ning Lauri kommenteeris ise oma sooritust järgnevalt: „Medal on siiski medal! Ja hea tõdeda, et kõigest hoolimata olen jätkuvalt tippkonkurentsis.“ Tänase medalivõidu ja kolmanda koha punktidega tõusis Lauri tänavuses MK-sarjas 5. kohale.

MM-programmi lõpetab homme Faluni kuulsa Lugneti suusakeskuse radadel peetav tõusuderohke ühisstardist tavarada, mis on maailmameistrivõistlustel kavas alles viiendat korda.


 
Foto: MM-i meeste sprindivõistluse lilletseremoonia Faluni suusaareenil.
Margus Hallik
Eesti ratta-o koondise treener-esindaja

Täna tegime päevaku Saue Gümnaasiumi 1-4 klassidele. Osales pea 350 noort, kes tegid erinevatel radadel üle 500 osaluskorra. Võimalus oli joosta lihtsat suundorienteerumist, nöörirada ja labürinti.

Tulemused on siin - tulemused

Juhul kui punktid olid natuke vales järjekorras läbitud, siis läks tulemus "VALIK" klassi. Enamasti juhtus see labürindis.

Korraldasime Saue Gümnaasiumi 5-11 klassidele orienteerumise päevaku Saue tammikus. Osales üle 320 noore. Võimalus oli valida lühema ja pikema suundorienteerumise raja vahel ning lisaks teha ka labürintorienteerumist.

Tulemusi näeb siit: Tulemused

Vabandame, kui mõni nimi sai valesti kirja või läks valesse klassi. Need, kellel jäi suundorienteerumise rajal mõni punkt vahele või punktid olid vales järjekorras, nende tulemused on VALIK klassis. Tulemused on eraldi nii klasside kui ka radade lõikes.

Kui sind huvitaks orienteerumine ja tahaksid seda paremini osata, siis ütle seda meile (kirjuta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)Teeme orienteerumise õpet Saue tammikus ja käime erinevatel päevakutel (teisipäevakud ja neljapäevakud). Võid tulla korraks proovima või käia kogu suve ning soovi korral jätkata ka sügisel.

Järgmisel esmaspäeval teeme päevaku 1-4. klassidele.