2022

2022

Kutsume kõiki osalema Sauelane liikuma orienteerumisetapil. Etapi raames selgitatakse ka Saue valla meistrid orienteerumises. 

Aeg: 08. oktoober 2022 a. 
Keskus: Saue laululava esine (Saue linna jaanitule plats).
Start avatud: 11:00-12:00.
Kõigile osalejatele loosiauhinnad. 
Osalemine tasuta. 
Registreerimine kohapeal. 

Juhend allpool. 

kuulutus

Saue valla meistrivõistlused orienteerumises 2022

JUHEND (koostatud 06. sept. 2022)

1. Eesmärk

Selgitada välja Saue valla parimad orienteerujad individuaalarvestuses.

2. Aeg ja koht

08.oktoober 2022 a. Saue linn.
Võistluskeskus asub Saue laululava juures (Saue linna jaanitule plats). 

3. Ajakava

Start on päevaku vormis, st iga osaleja stardib endale sobival ajal.
Start on avatud 11:00-12:00.
Finish suletakse 13:00.

Autasustamine hiljemalt kell 13:05 või jooksvalt tulemuste selgumisel. 

4. Osavõtuklassid:

Osavõtjad: võistelda saavad sportlased, kes elavad, töötavad või õpivad Saue vallas. Samuti sportlased, kes on registreeritud Saue vallas olevatesse spordiklubidesse.


M12 ja N12 - 2010 ja hiljem sündinud

M16 ja N16 - 2006-2009 

M21 ja N21 - 1983-2005 sündinud

M40 ja N40 - 1973-1982 sündinud

M50 ja N50 - 1963-1972 sündinud

M60 ja N60 - 1962 ja varem sündinud 

Orienteeruvad rajapikkused:

M21 ja M40 - 6,5 km
N21, N40 ja M50 - 5 km
N16, M16, N50, N60 ja M60 - 3 km
M12 ja N12 - 1,8 km

M40 osaleb ka M21 klassi arvestuses, lisaks M40 klassi arvestusele.

N40 osaleb ka N21 klassi arvestuses, lisaks M40 klassi arvestusele.

Ülejäänud vanuseklassid omavahel ei konkureeri. 

MN12 klassi jooksjad võivad soovi korral osaleda MN16 või MN21 klassis.
MN16 klassi jooksjad võivad soovi korral osaleda MN21 klassis.
MN50 klassi jooksjad võivad soovi korral osaleda MN40 või MN21 klassis.
MN60 klassi jooksjad võivad soovi korral osaleda MN50, MN40 või MN 21 klassis.

5. Võistlustingimused ja korraldus

Võistlused on individuaalsed. Avatud stardiga, meistrivõistlused korraldatakse Sauelane liikuma orienteerumisetapi raames.

Võistlused toimuvad Eesti Orienteerumisliidu võistlusreeglite järgi:
https://orienteerumine.ee/wp-content/uploads/2022/01/02-eoli-voistlusreeglid-2022.pdf

Kasutatakse SPORTident märkesüsteemi. Töötab AIR-SI. 

SI-kaart renditakse võistlejatele soovi korral mandaadis tasuta. Renditud kiibi kaotamisel tasuda kiibi maksumus.

Enne stardialasse sisenemist tühjendada SI-kaardi mälu ja kontrollida selle toimimist "Clear" ja "Check" jaamades.

Orienteerumiskaardi saab kätte startides. 

6. Kaart

https://orienteerumine.ee/kaart/?eolcode=2021007Mõõtkava 1: 4000

7. Registreerimine

Osalejad registreerivad end kohapeal.

8. Autasustamine

Iga võistlusklassi kolme paremat sportlast autasustatakse meistrivõistluste medaliga.

9. Vaidluste lahendamine

Võistluste peakohtunikul on õigus vajaduse korral muuta võistlusjuhendit, teavitades sellest koheselt võistlejaid. Proteste ja kaebusi, mis võivad mõjutada võistlustulemusi, võtab võistluste peakohtunik või peakorraldaja vastu enne autasustamist. Peakohtuniku/peakorraldaja otsus on lõplik ja ei ole vaidlustatav.  

10. Muu

Võistlustel osalemine on tasuta.

Iga võistleja vastutab ise enda tervisliku seisundi eest.
Registreerimisega nõustub osaleja avalikkusele suunatud teabe avaldamisega ja lubab kasutada endast ürituse ajal tehtud fotosid ja videomaterjale spordisündmuse propageerimiseks.

Tegemist on avaliku üritusega, kus võidakse pildistada ja neid pilte avalikustada.

Võistluse protokollid on avalikud ja neid võidakse kasutada statistika ja ajaloo talletamiseks. Võistlusele registreerimisel osalejailt küsitavaid andmeid kasutatakse võistluse korralduslikel eesmärkidel.

11. Korraldajad

Saue Spordikeskus ja MTÜ Spordiklubi Saue Tammed.
Peakorraldaja: Kaimo Käärmann-Liive, +372 556 17 995, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Rajameister: Tõnu Lillelaid

Maris Terno koos Mariann Sulega (OK West) võitis Tšehhis Paprseki suusakeskuses lõppenud 17. rogaini maailmameistrivõistlustel kuldmedali. 

Tänavuse rogaini MM-i maastik hõlmas Ida-Sudeedi mäestikku, kus kõrgused ulatusid ca 500 meetrist üle 1400 meetri. Raja kontrollpunkte asus mõlemal pool Tšehhi ja Poola piiri. Maastikku ilmestasid mitmed järsud nõlvad erineva läbitavusega metsaga, seejuures kuusenoorendikud olid kohati väga raskesti läbitavad. Võistlusele lisas vürtsi reede õhtul mägedes sadanud äikesevihm ja rahe, mis muutis mitmed mägirajad ojadeks.

Naisvõistkondade arvestuses said Eesti naistiimid kaksikvõidu. Maailmameistriteks tulid Mariann Sulg ja Maris Terno, kes võitsid mullu Otepääl toimunud rogaini EM-il hõbemedalid. Sulg on varem rogaini MM-idel võitnud ühe hõbeda ja kaks pronksi, ent rogaini maailmameistriteks pole Eesti naisvõistkonnad varem tulnud. Kõige napima vahega jäid seekord hõbedale Piibe Tammemäe ja Reeda Tuula-Fjodorov. Pronksi sai Tšehhi duo Zuzana Weissova–Jana Balcarova.

Martin Vilismäe koos Mehis Muruga (OK Joka) said meeste põhiklassis tugeva 9. koha.

Autor: 17th World rogaining championships 2022 | Facebook

Täna tegime päevaku Saue Gümnaasiumi 1-4 klassidele. Osales pea 350 noort, kes tegid erinevatel radadel üle 500 osaluskorra. Võimalus oli joosta lihtsat suundorienteerumist, nöörirada ja labürinti.

Tulemused on siin - tulemused

Juhul kui punktid olid natuke vales järjekorras läbitud, siis läks tulemus "VALIK" klassi. Enamasti juhtus see labürindis.

19. juulil 2022 a Falunis jätkunud rattaorienteerumise maailmameistrivõistlustel jõudis Lauri Malsroos viie-aastase vaheaja järel taas MM-võistluste medalivõiduni.

Kogenud 36-aastasele eestlasele on see karjääri 11. tiitlivõistluste medaliks.

Väga tugeva lõpuga võitis 9,3 km pikkusel sprindirajal napi 2-sekundilise eduga oma karjääri kuuenda MM-kulla tšehh Krystof Bogar (aeg 24.29). Käesoleval MM-il juba lühiraja võitnud tšehhi tugevust näitab asjaolu, et tema auhinnakapis on puhta mägirattasõidu MM-i teatemedal ning mägirattasõidu MK-sarjas on tema parimaks tulemuseks 13. koht sprindi väljalangemis-sõidust.

Hõbemedal kuulus samuti tšehhi koondislasele Vojtech Stransky´le, kes võistlust pikalt juhtides pidi oma liidrikoha loovutama alles viimasel paarisajal meetril.

Varasemalt kahel korral sprindis Euroopa meistriks (2015 ja 2019) tulnud ning sprindi-distantsil ka oma pika ja eduka karjääri jooksul MM-hõbeda (2013) ja kaks pronksi (2015 ja 2017) võitnud Lauri ei olnud täna finišeerides aga oma sõiduga sugugi rahul.

Võistluse algusosas ajas ta segi kontrollpunktid 3 ja 5 ning kolmandasse kontrollpunkti jõudes ei komposteerinud ta koheselt seda. Väikese segadushetke tõttu oli ta esimeses vaheaja punktis alles kümnes, kaotades liidrile 26 sekundit.
Lisaks ei saanud ta ka kaardivahetuses kohe esimesel katsel kaarti sõidult vahetatud ning alles väga tugeva raja teise poolega sõitis ta liidri vastu 11 sekundit tagasi. Finišis arvas pronksmedali-võitja, et täna oli väga reaalne võimalus ka võita ja kahju oli kahes kohas kokku veidi rumalasti kaotatud paarikümnest sekundist, sest kullast jäi seekord puudu vaid 15 sekundit.

Kokkuvõttes eestlaselt siiski väga suurepärane sõit ning Lauri kommenteeris ise oma sooritust järgnevalt: „Medal on siiski medal! Ja hea tõdeda, et kõigest hoolimata olen jätkuvalt tippkonkurentsis.“ Tänase medalivõidu ja kolmanda koha punktidega tõusis Lauri tänavuses MK-sarjas 5. kohale.

MM-programmi lõpetab homme Faluni kuulsa Lugneti suusakeskuse radadel peetav tõusuderohke ühisstardist tavarada, mis on maailmameistrivõistlustel kavas alles viiendat korda.


 
Foto: MM-i meeste sprindivõistluse lilletseremoonia Faluni suusaareenil.
Margus Hallik
Eesti ratta-o koondise treener-esindaja

Korraldasime Saue Gümnaasiumi 5-11 klassidele orienteerumise päevaku Saue tammikus. Osales üle 320 noore. Võimalus oli valida lühema ja pikema suundorienteerumise raja vahel ning lisaks teha ka labürintorienteerumist.

Tulemusi näeb siit: Tulemused

Vabandame, kui mõni nimi sai valesti kirja või läks valesse klassi. Need, kellel jäi suundorienteerumise rajal mõni punkt vahele või punktid olid vales järjekorras, nende tulemused on VALIK klassis. Tulemused on eraldi nii klasside kui ka radade lõikes.

Kui sind huvitaks orienteerumine ja tahaksid seda paremini osata, siis ütle seda meile (kirjuta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)Teeme orienteerumise õpet Saue tammikus ja käime erinevatel päevakutel (teisipäevakud ja neljapäevakud). Võid tulla korraks proovima või käia kogu suve ning soovi korral jätkata ka sügisel.

Järgmisel esmaspäeval teeme päevaku 1-4. klassidele.