2021

2021

Ungaris alanud orienteerumisjooksu veteranide MMil võitsid eestlannad Székesfehérvá-nimelises linnakeses toimunud sprindis (09. aug) kolm medalit: hõbemedali võitis Hille Tasa (SK Saue Tammed, N70), pronksi Merike Vanjuk (OK Kape, N45) ja Airi Alnek (OK Võru, N50).

Palju õnne!

Väljavõte tulemustest: 

W70-A (32)     

Pl      Name    Club    Nat     Time    Diff.  
1       Jurate Uleviciene       Devyni Labirintai       LTU     15:53   0:00
2       Hille Tasa      SK Saue Tammed  EST     16:41   +0:48
3       MajBritt Bystrom        Ravetofta OK    SWE     17:35   +1:42
4       Gunnel Mansson  OK Vilse 87     SWE     17:44   +1:51
5       Rita Wyder      ULUS REISEWELT  SUI     17:51   +1:58
6       Anne Lundmark   Jarfalla OK     SWE     18:05   +2:12

Tavaraja (võisteldi 13. aug.) lõpetas Hille kolmanda kohaga.

W70-A (32)
Pl Name Club Nat Time Diff.
1 Jurate Uleviciene Devyni Labirintai LTU 48:48 0:00
2 Rita Wyder ULUS REISEWELT SUI 51:56 +3:08
3 Hille Tasa SK Saue Tammed EST 53:25 +4:37
4 Anne Lundmark Jarfalla OK SWE 54:23 +5:35
5 Zuzana Saffkova OK Chrastava CZE 54:54 +6:06
6 Helen Tornros Tumba Malarhojden OK SWE 55:38 +6:50

Kõik tulemused: https://wmoc2021.hu/wp-content/uploads/2021/08/wmoc_sf_results.html

Võistluste koduleht: https://wmoc2021.hu/en/news/

Foto peale sprindivõistlust: FB (Airi Alnek). Vasakult teine Hille Tasa.
vet. MM 2021 sprint eestlannad medalivõitjad

Allikas: or.teated list

20. juunil pakkus rajameister Raido Mitt korraldajaklubist Põlva Kobras Põlvamaal Liival teist päeva järjest tõelise orienteerumiselamuse: tehnilisel maastikul ja rohkete hajutustega rajal mängis hea soorituse puhul suurimat rolli iseseisev veatu orienteerumine ning eelkõige tehtud orienteerumisvigade tõttu vahetusid rajal liidrid mitu korda.

Mõlemas võistlusklassis oli teise vahetuse pikkus ca 1/3 lühem kui esimese ja viimase vahetuse oma, mis andis klubidele taktikalist mänguruumi ning pakkus jõukohast võistlust ka täispika põhiklassi rajaga mitte nii hästi toimetulevatele. (allikas: orienteerumine.ee)

Tammede naiskond lõpetas kuuendal kohal, mehed neljateistkümnendal ning teine meeskond katkestas. 

MN21 teatejooks 20.06.2021 Poka-Liiva, Põlvamaa (Raido Mitt)

N21
1. 5880 .. 5900m 19 KP ;
2. 4680 .. 4710m 15 KP ;
3. 5880 .. 5900m 19 KP ;

 6.   Tammed                         Tammed          EST 03:25.42    +35:24
      1 Teele Telgma                   01:05.47[  3]  
      2 Piia Avaste                    01:07.54[ 10]   02:13.42(  5)
      3 Viivi-Anne Soots               01:12.00[ 11]   03:25.42(  6)

M21
1. 7200 .. 7270m 24 KP ;
2. 6040 .. 6050m 20 KP ;
3. 7410 .. 7460m 22 KP ;

14.   Tammed I                       Tammed          EST 03:31.18    +47:57
      1 Kiur Erik Eensaar              01:21.02[ 23]  
      2 Alar Abram                     00:56.51[  9]   02:17.53( 16)
      3 Andres Saetalu                 01:13.24[ 11]   03:31.18( 14)
      Tammed II                      Tammed          EST Katk     
      1 Andreas Kraas                  01:00.58[  9]  
      2 Lauri Beilmann                 01:05.08[ 13]   02:06.06(  9)
      3 Tõnu Lillelaid                 Ei start        Katk

Tulemused: https://kobras.polvamaa.ee/ARHIIV/2021/57.emv_teade/day_1.htm

Põlvamaal Liival 30-kraadises leitsakus toimunud lühiraja Eesti meistrivõistlustel avasid orienteerumisjooksu koduste tiitlivõistluste hooaja.
Algselt mai algusesse plaanitud võistlus, mis koroonapiirangute tõttu lükkus juuni keskele, ei hellitanud võistlejaid: seda nii erakordselt lopsaka taimekasvu kui tavatu kuumalaine tõttu. 

Naiste 4,5 km pikkusel 21 kontrollpunktiga rajal oli oodatult kiireim naistekoondise esinumber Evely Kaasiku (OK JOKA, 37.22). Hõbedale tuli Teele Telgma (SK Saue Tammed 41.35; +4.13) ja pronksile Laura Joonas (OK Võru 42.26; + 5.04).

Lisaks Teelele lõpetasid medalikohal veel
Liise Lillelaid (I, N14),
Hille Tasa (I, N70),
Maire Raid (I, N80), 
Piia Avaste (II, N40), 
Ülo Vainura (II, M70) ja
Tõnu Raid (II, M80).

Saue Tammed lõpetasid Harjumaa meistrivõistlused võiduga suundorienteerumises.
Kokkuvõttes saavutati Harjumaa orienteerumisklubide seas teine koht. 

Harjumaa 2021 spordiklubidevaheline arvestus valik ja suundorienteerumises
KOKKU

    valik suund KOKKU
1 OK Põrgupõhja 294 240 534
2 SK Saue Tammed 107 310 417
3 Harju OK 170 155 325
4 Spordiklubi RT 44 48 92
5 TA Raasiku valla OK  44 20 64
6 Rae Rahvaspordi OK 25 25 50

Harjumaa 2021 spordiklubidevaheline arvestus suundorienteerumises:

  kokku N14 N18 N21 N35 N45 N55 N65 M14 M18 M21 M35 M45 M55 M65 M70
SK Saue Tammed 310 30   30 30 30 22 30     30   30 18 30 30
OK Põrgupõhja 240   30 25 22 20 19   25   22   22 30   25
Harju OK 155       18   30 25 30 30       22    
Spordiklubi RT 48           18         30        
Rae Rahvaspordi OK 25                              
TA Raasiku valla OK 20                   20          

Tammede individuaalsed tulemused suundorienteerumises:

02. juuni 2021
Vääna-Jõesuu
Rajameister: Jaanus Reha

N14 Rada (5): 11 KP 3.20 km
2. Joakit Saskia Annabel Mirtel Saue Tammed 00:59:36 +20:21

N21 Rada (3): 19 KP 7.80 km
1. Telgma Teele Saue Tammed 00:58:38

N35 Rada (1): 14 KP 5.70 km
1 Terno Maris Saue Tammed 00:38:46
2 Avaste Piia Saue Tammed 00:55:22 +16:36
4 Orav Anneli Saue Tammed 00:59:09 +20:23
5 Viljalo Liisi Saue Tammed 01:00:31 +21:45

N45 Rada (6): 12 KP 4.30 km
1 Soots Viivi-Anne Saue Tammed 00:29:41
3 Valgma Marlen-Veronika Saue Tammed 00:40:03 +10:22
7 Sargma Marge Saue Tammed 00:55:32 +25:51

N55 Rada (2): 9 KP 3.60 km
4 Tasa Hille Saue Tammed 00:40:02 +10:28
9 Lutterus Lembe Saue Tammed 01:02:19 +32:45
10 Malsroos Eve Saue Tammed 01:11:08 +41:34

N65 Rada (5): 11 KP 3.20 km
1 Orav Virve Saue Tammed 00:41:35
3 Raid Maire Saue Tammed 01:07:46 +26:11

M21 Rada (4): 19 KP 9.20 km
1 Malsroos Lauri Saue Tammed 00:52:56
2 Nõmm Marek Saue Tammed 00:55:39 +02:43
5 Liiv Reimo Saue Tammed 01:13:20 +20:24

M45 Rada (3): 19 KP 7.80 km
1 Abram Alar Saue Tammed 00:48:31
3 Nõmm Andre Saue Tammed 00:57:13 +08:42
7 Beilmann Lauri Saue Tammed 01:00:24 +11:53
15 Käärmann-Liive Kaimo Saue Tammed 01:33:04 +44:33

M55 Rada (1): 14 KP 5.70 km
9 Märtmaa Jüri Saue Tammed 00:58:01 +15:52

M65 Rada (2): 9 KP 3.60 km
1 Tasa Johannes Saue Tammed 00:33:25
3 Raid Tõnu Saue Tammed 00:44:30 +11:05

M70 Rada (2): 9 KP 3.60 km
2 Püssim Jüri Saue Tammed 00:48:33 +13:43

Harjumaa 2021 spordiklubidevaheline arvestus valikorienteerumises:

1

Orienteerumisklubi Põrgupõhja

294

2

Harju Orienteerumisklubi

170

2

Spordiklubi Saue Tammed

107

3

Spordiklubi RT

55

8

TA Raasiku valla OK

44

6

Rae Rahvaspordi Orienteerumisklubi

25

Tammede individuaalsed tulemused valikrajal:
Harjumaa 2021 meistrivõistlused valikorienteerumises

Kõrvemaa
26.mai 2021
Rajameister: Margus Klementsov
Korraldus: Orienteerumisklubi Kooperaator

Tüdrukud, naised ja naisveteranid - kontrollaeg 1 tund
N 21
1 Terno Maris Spordiklubi Saue Tammed

N 35
3 Sargma Marge Spordiklubi Saue Tammed 

N 65
1 Orav Virve Spordiklubi Saue Tammed 

Poisid, mehed ja meesveteranid - kontrollaeg 1 tund ja 15 min
M 35
2 Külaots Marko Spordiklubi Saue Tammed 


Peakohtunik Priit Kiigemägi
Peasekretär Rein Suppi

Allikas: http://harjusport.ee/spordialad/orienteerumine

Tule kaardi järgi välja liikuma!

Tegime nii, et võtsime taas kasutusse jõuluaegse püsiraja kaardi. 

Saue linna on paigaldatud 16 orienteerumise kontrollpunkti, virtuaalne start ja finiš on vallamaja ees (kaardil küll eri kohtades, kuid lepime kokku, et start ja finiš on vallamaja ees). 

Kontrollsüsteemiks on piltlegendid, samuti on punktid looduses tähistatud kahe paelaga (2 cm laiune helkurpael + peenike punane pael). Paelad on maastikul kuni 15. maini. Kui mõnes kontrollpunktis on pael kadunud, siis ärge laske ennast sellest segada ning jätkake raja läbimist, kuid võite sellest teada anda This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ja me püüame paelad mastikule tagasi viia.

Punkte läbige just nii palju, nagu endale meeldib ja sellises järjekorras, nagu meeldib! 

Kaardi, mille soovijad saavad endale ise kodus välja printida, saab alla laadida siit
Piltlegendi saab alla laadida siit.

Kaart: Johannes Tasa
Rada: Lauri Malsroos
Piltlegendid: Krista Terno

COVID19 NB! Rajal liikudes palume rangelt järgida Terviseameti soovitusi:
- Enne ja pärast raja läbimist pese käsi regulaarselt sooja vee ja seebiga.
- Rajal olles ära puuduta ühtegi rajatähistust.
- Väldi kokkupuudet teiste inimestega.
- Kui tunned ennast tõbisena (nohu, köha, palavik), siis jää pigem koju!