2016

23. aprilli õhtul Loksal startinud 57. Jüriööjooksu võitis Kaitsejõudude SK meestest ning OK Kape naistest koosnev võistkond. Teiseks tuli SK Saue Tammede võistkond.

3. vahetuse lõpuks oli esikohapretendent oma postitsiooni kindlustanud, kui kindla jooksu teinud Lauri Sild (KJSK Kape) andis vahetuse Merike Vanjukile üle turvalise üle 8-minutilise vahega jälitajate ees. Viimases vahetuses pidasid tulise heitluse poodiumi madalamate kohtade nimel Andreas Kraas (SK Saue Tammed) ja Markus Puusepp (OK Võru I). Duellist tuli võitjana Saue Tammede esindaja, jättes Võru 32 sekundiga pronksile. Võidust jäi mitmekordset võitjavõistkonda seekord lahutama 8 minutit. Kokku oli OK Kooperaatori korraldatud Jüriööjooksu stardis 41 põhiraja ja 9 harrastajate klassi võistkonda.

Tammede võistkonnas jooksid:
Andres Saetalu
Teele Telgma
Erkki Aadli 
Viivi-Anne Soots
Andreas Kraas

Erkki võtab võistluse kokku alljärgnevalt:

Tänud kõigile võistkonnakaaslastele. Peab ütlema, et oli meeleolukas jooks.

Kahes esimeses vahetuses vedasid noored hästi välja. Andres natuke eksis aga tuli teises grupis välja. Teele sai kirja II vahetuses paremuselt teise aja, mis on 16 klassi tüdruku kohta ikka väga hea. Kolmanda vahetuse kogenud Tammede veteran eksis ühe tiheda metsa punktiga päris palju aga õnneks olid kaks viimast vahetust meil jälle head. Viivi tegi ilusa kerge sammuga kindla jooksu ning viimasele vahetusele sai Andreas minna 4 kohalt. Ok Võru kolmandana oli käeulatuses, Joka II kohal oli kaugemal aga seal oli ka eeldatavalt nõrgim jooksja kolmikust.

Vaatepunkti tulid 3 võistkonda (Võru, Tammed, Joka) praktiliselt koos. Siis jooksid Markus Puussepp (Võru) ja Andreas Joka ankrumehelt eest ära ning jäid kahekesi teise koha peale jooksma (võitja võistkond oli peaaegu enne starti juba selge :)

Andreas vedas pidevalt ja asi oli väga pingeline, pikalt joosti koos. Hajutustega sai Andreas paar kilomeetrit enne lõppu paarikümne meetrise vahe sisse ning seda enam kinni joosta ei lasknudki. Tasapisi nihkus vahe pikemaks, lõpus oli 30 sekundit.
Igati hea ja kindel jooks, ankrumeeste parim aeg (Olle Kärneriga jagamisel)!

Oli meeldiv!

Saue Tammede võistkonna stardimaksu tasus Saue linn. 

Allikas: orienteerumine.ee ja Erkki Aadli postitus klubi listis.
Tulemused

Saue Tammed Jüriöö 2016
Andres, Teele, Erkki, Andreas
Foto: Toomas Telgma