2015

Rattaorienteerumise MM toimus sel aastal Liberec'is Tšehhimaal. Sprindidistantsil, mis oli kavas 19. augustil, võitis Lauri Malsroos (MM-le sõites maailma edetabeli 8.) pronksmedali.

Lauri Malsroos rattaorienteerumise maailmameistrivõistlustel 2015
Lauri MM-l sprindivõistlusel KP-d läbimas. Foto: Robert Vorvaň Urbaník / Facebook

Võisteldi Libereci ümbruses teisipäevast laupäevani (18.-22. aug.) ning välja jagati 4 distantsi maailmameistritiitlid. Kohal viibiva koondislaste Taaniel Toomingu sõnul oli tegemist nõudliku maastikuga: "Maastik on loomulikult mägine, aga üsna huvitava rajavõrguga ja täitsa huvitav. Laskumised on suurel kiirusel üsna ohtlikud, vihma korral juurikad päris libedad. Aus maastik, nõrgad etteotsa ei saa!"

Rattaorienteerumise MM toimub Tšehhis teist korda, viimati võisteldi seal 2007. aastal teises tuntud suusakeskuses Nove Mestos.  

PROGRAMM:
18.08. lühirada - Lauri 16. kohal.

19.08. sprint - Lauri 3. kohal.
Tõusvas joones kulgenud sõiduga kerkis sprindi valitsev Euroopa meister Lauri Malsroos mudase sprindiraja lõpuks pronksmedalile. Esimese vaheajapunkti 39. aeg talle head kohta ei lubanud, kuid kiireneva tempoga tõusis Malsroos poole raja peal esikümnesse ja viimase kolme ja poole minutiga seitsmendalt kohalt kolmandaks!

Võitis eile finišisirgel purunenud ratta tõttu kuldmedali kaotanud Luca Dallavalle Itaalias, teine tšehh Vojtech Stransky. Malsroos kaotas 5,5 km pikkusel rajal 20 minuti ja 58 sekundilise võitjaaja juures kuldmedalistile 20 sekundi ja hõbemedalistile 16 sekundiga.

"Tavarajal panen uuesti täie hooga", lubas sprindi pronksmedalist Lauri Malsroos, kui tal pärast sprinti reiest asfalti ja kruusa välja nokiti. Kukkumised käivad ikka rattaspordi juurde, nii polnud ka Lauri väga kurb ega näinud väikses haavas takistust ei jõukatsumiseks tavarajal ega eestlaste leivanumbriks teatevõistluseks (Markus Puusepp, or.teated list)

21.08. tavarada - Lauri 21. kohal. 

22.08. teatevõistlus - Eesti võistkond koosseisus Tõnis Erm, Margus Hallik ja Lauri Malsroos - 6. koht. 
Eelmise aasta võiduka võistkonna ankrumees Tõnis Erm sõitis sel korral avavahetust ning andis Margus Hallikule teate üle 12. võistkonnana (+4:27), Margus andis omalt poolt juurde natuke vähem kui 4 minutit ning tõstis tiimi 9. kohale. Lauri Malsroos heitles viimase vahetuse alguses natuke küll Portugali, Soome 2. ja Venemaa 2. võistkonnaga, kuid tema heale sooritusele vastu ei saadud. Lõpuks oli Eesti meeskond finišis 7. võistkonnana (+9:45), kuid lõpptulemustes võetakse arvesse ainult igast riigist üht võistkonda.
Mõnevõrra üllatuslikult võttis võidu Austria, kelle ankrumees Andreas Waldmann läks viimase vahetuse alguses venelase Anton Foliforovi ees juhtima ning hoidis vahet lõpuni (+00:08). Kolmas oli Soome (+00:11)

Lauri starte MM-l toetas Saue linn!
Allikas: EOL