2015

Tekst ilmus Saue Sõnas 3. juulil 2015 a. 
/http://uus.saue.ee/public/files/Saue%20S%F5na%20nr%2013%20%20%28443%29%203_%20juuli%202015.pdf/

Rattaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused toimusid 7.-14. juunini Portugalis Idanha A Novas. Eesti koondise liidrina startis võistlustel sauelane Lauri Malsroos.

Avaalana oli kavas sprindidistants, mille rada kulges suuresti käänulistel ja mägistel linnatänavatel, kust ei puudunud ka osavust nõudvad treppidest üles ja alla sõitmised. Oma põhialal tegi Lauri ideaalilähedase sõidu, mis tagas sauelasele 7,5 km rajal kuldmedali. Tihedas konkurentsis kaotasid venelased V. Glukhov 11 ja R. Gritsan 28 sekundit.

Lauri oli oma sõiduga mõistagi väga rahul: „Starti läksin teadmisega, et sprindis on mul kõige suuremad võimalused ning koht esikuuikus ja hea õnne korral poodiumil on reaalne. Raja tehnilises algusosas kaotasin sekundeid kindla peale sõites ja olukorda liigselt kontrollides. Edasi kulges sõit tõusvas joones ja lõpuosas olin vaheaegadega juba kindlalt parim. Üldhinne sõidule oleks „5“ lühikese miinusega ja sõiduga olen loomulikult rahul.“

Võistlused jätkusid 18,3 kilomeetri pikkuse, mägisel maastikul peetud lühirajaga. Lauri näitas head füüsilist minekut, kuid tehniline ebakindlus ja tihe konkurents andsid protokollis 13. koha, kaotus
parimale 2.46. 

Pärast puhkepäeva oli kavas 39 kilomeetri pikkune tavarada. Väga mägisel maastikul tundis Lauri ennast füüsiliselt hästi ja liikus parimatega samas tempos, kuid raskestiloetav võistluskaart sundis värsket Euroopa meistrit eksima ja kaduma läks koht esikuuikus. Lauri luges kahes kohas valesti kõrgetest aedadest läbipääse ja kaotas tänu sellele mitu minutit. Protokolli läks kirja 11. koht, parimale
kaotust üheksa minutit. Kui Lauri suutis lühirajal venelased alistada, siis järgmiste individuaaldistantside võidud läksid Venemaa sportlastele.

Viimasel päeval kavas olnud teatevõistlusele startis Eesti koosseisus Margus Hallik, Riivo Roose ja Lauri Malsroos. Kahjuks langes Eesti kõrgest konkurentsist juba esimese vahetuse alguses tehtud vigade tõttu. Lauril õnnestus siiski viimases vahetus näidata head taset ja sõita välja päeva parim aeg, mis aitas võistkonnal lõpetada kõrgel 9. kohal. Meistritiitli võitsid Tšehhi mehed.

Tänu võidetud kuldmedalile loeb Lauri võistlust väga korda läinuks. Varasemast maailmameistrivõistluste sprindi hõbeda ja teatevõistluse kuldmedali omanik astus individuaalse meistrikullaga oma karjääris olulise sammu edasi.

Lauri sportimist on läbi pikaajalise koostöö toetanud Saue linn, spordiklubi Saue Tammed, AS SAMI, kaitsevägi ja Eesti Orienteerumisliit.

Lauri tänab toetajaid ja jätkab ettevalmistust augustis Tšehhis toimuvateks maailmameistrivõistlusteks.

Andreas Kraas