2015

Balti MV rattaorienteerumises toimus 16-17 mai Riia lähistel, lisaks oli kavas veel reede õhtul sprint, millega koos oli ka kolmepäevane koondarvestus. Kohal oli baltikumi paremik ning lisaks mõned soomlased ja venelased. Koondarvestuses võitis Lauri Malsroos.

Foto: ERR spordiportaal (link uudisele allpool)

Reedeõhtune sprint üllatas üsna lihtsa ja kiire rajaga. Suuri vigu õnnestus vältida, 3 x 10 sekundit siiski läks kaduma. Õnneks sooritusest piisas, et olla kiireim. Anders Blomster Soomest oli teine ja Tõnis Erm kolmas. Esikümnes oli eestlastest oli veel Margus Hallik 6. Marek Karm 7. ja Priit Poopuu 10.

Laupäevane middle distance (lühirada) oli juba oluliselt keerulisem ja nõudis tihedat kaardilugemist. Taaskord õnnestus allakirjutanul suuremaid vigu vältida ning seetõttu kinni püüda mitmeid varem startinuid konkurente, sealhulgas ka leedulaste esinumbri Jonas Maiselise, kes selle aasta esimestel Mk-etappidel näitas väga head minekut. Taaskord õnnestus olla kiireim ja teenida sellega Balti MV tiitel. Maiselis oli lõpuks teine, Tõnis Erm kolmas ning samuti 4 minutiga kinnipüütud Blomster Soomest 4. Eestlastest veel Hallik 8. ja Karm 10.

Kolmas päev oli kavas ühisstardist lühendatud tavarada, hajutuseks oli kolme ringiga liblikas. Esimesel liblikaringil sai tehtud üks liigoptimistlik lõige ning sellega läks kaduma natuke üle minuti. Järgmised kaks ringi sai sõita üksi ning hoida head tempot ja vigu vältida. Viimasele ühisosale  läksin üllatuslikult ikkagi liidrina, ka teised olid vigu teinud. Hoolimata ühest 45 sekundilisest lisakaarest õnnestus edu hoida ning ka kolmas päev võidukana lõpetada. Blomster kaotas minutiga ja Erm lõpus tehtud vea tõttu 1:40. Hallik oli 4. ja Karm 6.

Kokku osales meesteklassis 10 eestlast ning naiste klassis olid esindatud perekonna Kudre-Kala esindajad, seekord Ingrit ja Doris.

Koondarestus olid  kohad järgmised :
M21 :
1. Lauri Malsroos
2. Tõnis Erm
3. Anders Blomster (FIN)

D21:
1. Marika Hara (FIN)
2. Ramune Arlauskiene (LTU)
3. Ingrid Stengard (FIN)
7. Ingrit Kala
11. Doris Kudre

GPS teekondasid saab vaadata: http://www.sportrec.eu/?page_id=24
Tulemused. http://www.magnets.lv/?p=dokum&lang=en&src=62 

Lauri Malsroos

Vaata ka kajastust ERR spordiuudistes:
http://sport.err.ee/v/orienteerumine/bc854b5b-d057-46c8-9fc8-64fe3760f8c2