2014

Kui allpool on kirjas, et Lauri saavutas 2014 a. RO MM-l spsrindis 5. koha, siis siia veidi hilinenult uudis selle kohta, et Lauri võitis MK etapi.

Lauri Malsroos võitis juuli keskel Rootsis, Kristianstadis, toimunud rattaorienteerumise MK-etapi sprindirajal tulemusega 22.33.

“Võistlus algas minu jaoks üsna närviliselt, kui esimese punktiga kaotasin 15 sekundit. Seejärel hakkas sõit sujuma ning sain enesekindluse tagasi. Võistlusmaastik oli sarnane, kus olen kodus treeninud. Sain täie kiirusega sõita ning hea vormi tulemuseks realiseerida,” ütles Lauri peale finišit. Edu teise koha saavutanud Norra esindaja Hans-Jorgen Kvale ees oli lõpuks 30 sekundit.

Võidule eelneval päeval toimunud lühirajal saavutas Lauri 6.koha ning päev hiljem lõpetas pikal rajal toimunud võistluse viiendana. Peale viit etappi hoiab Lauri MK-sarjas kolmandat kohta. Rattaorienteerumise hooaeg kulmineerub 24.-31.augustini Poolas toimuvate Maailmameistrivõistlustega, kus selgitatakse ka Maailma Karikavõitja. “MM-il tahan hästi sõita eelkõige sprindis ja teatesõidus. Eestil on hea võistkond ning tahaksime oma eelmise aasta kolmandat kohta parandada. Praegune vorm lisab enesekindlust ning lubab kõrgeid eesmärke seada, ” räägib Lauri tulevikuplaanidest.

Lauri
Foto: Arbo Rae
Lauri Malsroosi ettevalmitust võistlusteks toetab Saue Linnavalitsus, AS Sami, SIS ja Õhuvägi.