2010

2010

Hilinenud kokkuvõte sellest, mida tegime hooaja lõpupiknikul, mis toimus novembri lõpus Saue lähistel Saunapunktis.

Eesti aja järgi 21. novembri varahommikul kell 1 lõppenud rogaini MM-il Uus-Meremaal said
meeste superveteranide klassis hõbemedali Johannes Tasa - Arvo Kivikas. Palju õnne!
 
Tulemused:  http://wrc2010.org.nz/results.htm
Allikas: or. teated list

2. oktoobril Põlvamaal Taevaskoja ümbruses peetud 11. TAOK rogain kaitses aasta osavõturohkeima orienteerumisürituse tiitlit. Rogainil osales 380 võistkonda kokku ligi tuhande osavõtjaga. Seekordne võistlus ületas samas varasemaid rogaine esindatud maade arvult. Lisaks tavapärastele esindustele Lätist ja Soomest oli tänavu osalemas külalisi ka Venemaalt, Ukrainast, USAst, Kanadast ja Tšehhist. 8-tunnise kontrollajaga valikorienteerumisvõistluse võitsid Uus-Meremaal toimuvateks rogaini maailmameistrivõistlusteks vormi lihvivad vennad Rain ja Silver Eensaar. Eensaared kogusid maksimumtulemuse 140 punkti, kulutades selleks 7,5 tundi ehk pool tundi kontrollajast vähem. Maksimaalse võimalik punktisumma kogusid ka Jürgen Einpaul ja Alar Abram, kuid neil kulus selleks aega Eensaartest ca 16 minutit kauem. Naisvõistkondadest olid edukaimad Kirti Rebane ja Maret Vaher.

Johannes Tasa ja Arvo Kivikas klassis VV55 I.

Allikas: orienteerumine.ee

10.septemberil toimunud Saue õhtujooksul osales umbes 400 jooksuhuvilist, oma panuse andsid ka Saue Tammed.

Koht NimiVanuseklass Koht vanuseklassis Klubi Tulemus
 6 Lauri Malsroos M I 4. Saue Tammed 12.32,6
 54  Egvard-Allan-Matis Joaki  P12  1. Saue Tammed  17.11,0
 63 Eva Patune N I 7. Saue Tammed
 17.35,2
 94 Kaisa Kase N I 9. Saue Tammed  18.50,5
 148 Lembe Lutterus NV I  2. Saue Tammed  23.41,0
 169 Leida Madalik NV II 2. Saue Tammed 24.52,5

 

Rahvusvaheline orienteerumisjooks XXII Suunto Games, mis traditsiooniliselt paneb o-hooajale punkti, toimus seekord 25.-26. sept. 627 osavõtjaga Põlvamaal Hatikul ning viiendat korda oli selle võistluse korraldajarollis OK Põlva Kobras. Kahepäevase võistluse võitjad selgusid teisel päeval viitstartidega, kus eelmise päeva võistlusklasside võitjad startisid esimestena ja nende järel järgmised ,vastavalt avapäeva ajalisele kaotusele. Paremus selgitati 52 võistlusklassis. Osavõtjaid lisaks eestlastele veel üle saja osaleja Soomest, samuti Lätist, Rootsist, Venemaalt ja esindatud oli ka Island. Naiste põhiklassis lõpetas Kirti Rebane (Saue Tammed) kolmandana.

Nobedad olid ja medaliga lahkusid Põlvamaalt ka Heino Heinloo (II, M75), Maire Raid (II, N70) ja Piia Paasmaa (III, N2AL).