2004

2004

Kolmandat aastat järjest läks orienteerujate öise teatejooksu peaauhind “Kalevipoeg kivi viskamas” Saue Tammedele.

Igavesti rändava “Kalevipoja” viimaste aastate võitja Saue Tammed on muutunud klubina juba nii tugevaks, et mehed pidid esinduskoosseisu pääsemiseks koguni katsevõistluse pidama. Saue Tammede seekordne võistkond koosseisus Erkki Aadli, Kirti Rebane, Andreas Kraas, Viivi-Anne Soots ja Marek Nõmm haaras 45. Jüriöö jooksu liidrikoha teises vahetuses ja jõudis pärast 28kilomeetrise raja läbimist finišisse 4.49 minutit enne Fere esindust ning 5.36 enne Põlva Kobras II võistkonda.

Pildi on võitjad spordiklubist Saue Tammed. Vasakult Erkki Aadli, Kirti Rebane, Andreas Kraas, Viivi-Anne Soots ja Marek Nõmm.

Pildi on võitjad spordiklubist Saue Tammed. Vasakult Erkki Aadli, Kirti Rebane, Andreas Kraas, Viivi-Anne Soots ja Marek Nõmm.

Võistkondade arv näitab võistlusel viimastel aastatel kahanemistendentsi. Eesti Maaspordi Liidu Jõud peaspetsialist Matti Reimann meenutas, et kakskümmend aastat tagasi tuli Jüriöö jooksu starti üle kahesaja teatevõistkonna rohkem kui tuhande orienteerujaga. Nüüd pidi võistluste peakorraldaja Nikolai Järveoja tunnistama, et väliskülalisi ei õnnestu kohale meelitada ja omigi on vähevõitu. “Üle kuuekümne võistkonna on Eestist raske kokku saada,” lausus ta.

1343. aasta Jüriöö ülestõusu aastapäeva tähistamist öise jooksuga alustasid Spordileht ja spordiühing Jõud 1960. aastal. Aasta pärast toimub Jüriöö jooks Harjumaal Kosel.

22.04.2004

Arvo Saal,
Valgamaalane

Allikas: http://www.maakodu.ee/index.php?old_rubriik=7537&old_art=37730&old_num=863