Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/np8737/public_html/templates/shape5_vertex/vertex/responsive/responsive_mobile_sidebar.php on line 8
Login
Register

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/np8737/public_html/templates/shape5_vertex/vertex/responsive/responsive_mobile_menu.php on line 278

Avaleht

Kontakt

Liikmed

Uudised

Põhikiri

Ajalugu

Klubi dress

Juhtorganite otsused

2018

Lauri Malsroos saavutas rattorinteerumise EMil tavarajal 11.koha 

Ungaris Budapestis toimuvatel rattaorienteerumise Euroopa MV-l sõideti avadistantsina 29. juunil tavaraja võistlus. Öö läbi sadanud vihma tõttu oli maastik märg ja teed-rajad väga porised ning see tegi võistlusolud üliraskeks. Rajameistrite poolt plaanitud eeldatavad võiduajad veniseid selgelt pikemaks.

Meeste 40,5 km, 19 KP ja 920 tõusumeetriga rajal saavutas võidu tšehh Vojtech Ludvik ajaga 2:07.26. Järgnesid Luca Dallavalla Itaaliast 2:09.20 ja Ruslan Gritsan Venemaalt 2:09.21. Eesti meestest tegi hea sõidu Lauri Malsroos, kes lõpetas 11. kohaga, aeg 2:18.27. Esikuuikust jäi lahutama napid paar minutit.

Lauri enda kommentaar oli, et „Oli pikk, poriste tõusudega ja tehniliselt suhteliselt lihtne rada, mis mulle kõige paremini ei sobinud. Orienteerumissoorituse poolest pikad teevalikud õnnestusid, ent väiksemaid vigu kogunes siiski paari minuti jagu. Seega oli maksimumina reaalne heidelda kuuenda koha eest, aga medaliheitlusse sekkuda poleks suutnud. Homme sõidetaval lühirajal loodan tehnilisemat ja füüsiliselt veidi kergemat rada, siis on võimalus ka kõrgemate kohtade eest heidelda.“ 

30. juunil võistledakse rattaorienteerumise EMil lühirajal.

Võistluste tulemused ja online jälgimine http://mtbo.hu/emtboc2018/en/live

---

Rattaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused Ungaris Budapestis jätkusid 30. juunil lühiraja võistlusega, kus Lauri Malsroos saavutas eestlaste parimana 12. koha.

Malsroos oma sõnul seekord mägisel maastikul medalite eest heidelda ei suutnud, kuid esikuuiku koht oleks parema orienteerumissoorituse korral olnud saavutatav. 

---

Rattaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel Ungaris oli 01. juulil esimest korda tiitlivõistluste ajaloos kavas teatesõit segavõistkondadele, milles sõitsid kaks meest ja üks naine. Eesti esivõistkond koosseisus Lauri Malsroos, Margus Hallik ja Eleri Hirv pälvisid kümnenda koha.

Teatesõidu vahetuste pikkused on võrdsed ja vahetuste valik võistkonna siseselt vaba, mis loob koondistele palju erinevaid taktikalisi valikuid. Eestil sõitis avavaheust naisvõistleja Hirv, kes andis teate edasi 13. kohal. Teises vahetuses jätkas eestlaste hetke tugevaim mees Malsroos, kes tõstis hea sõiduga võistkonna 11. kohale. Ankruetappi alustas hästi Hallik, kes jõudis järele esikümnes sõitvale grupile, ent tegi seejärel orienteerumisvea ja jäi neist maha. Kokkuvõttes tõusis võistkond siiski ühe koha võrra ja lõpujoon ületati kümnenda kohaga.

Lauri starte rattaorienteerumise EM-l Ungaris toetas Saue vald.

Allikad:
or.teated list
https://sport.err.ee/843178/lauri-malsroos-sai-rattaorienteerumise-em-il-tavarajal-11-koha
https://sport.err.ee/843462/lauri-malsroos-lopetas-rattaorienteerumise-em-il-esikumne-piirimail
https://sport.err.ee/843727/eesti-segapaar-teenis-ajaloolises-em-i-teatesoidus-kumnenda-koha