Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/np8737/public_html/templates/shape5_vertex/vertex/responsive/responsive_mobile_sidebar.php on line 8
Login
Register

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/np8737/public_html/templates/shape5_vertex/vertex/responsive/responsive_mobile_menu.php on line 278

Avaleht

Kontakt

Liikmed

Uudised

Põhikiri

Ajalugu

Klubi dress

Juhtorganite otsused

2017

Nädalavahetusel Baltic Junior Cup-il lõpetas orienteerumisjooksu hooaja ka noorte-juunioride koondis (MW16,MW18,MW20). Võistlus toimus Rootsi kaguosas, Olofströmi linnas, Blekinge maakonnas. Baltic Junior Cup-il osalevad Eesti, Läti, Leedu, Poola, Smålandi, Lõuna-Rootsi (Skåne, Blekinge och Halland) ja Soome-Rootsi koondised.

Laupäeval toimus teatejooks segavõistkondadele, kus kuueliikmelistes võistkondades on üks liige igast võistlusklassist. Võistlusformaat on põnev, kuna alustavad mõlemad MW18 vanuseklassi sportlased. Seejärel antakse teatevahetus üle MW16 klassi jooksjatele. Kolmanda vahetusena saadetakse rajale W20 jooksja ning ankruvahetuses on M20. Eesti esitiim liikus kuni viimase vahetuseni 8.kohal, kuid kompassi purunemisest tingitud suured vead langetasid meid 12.kohale.

Teise päeva tavarajal jooksis eestlaste parima tulemuse W18 vanuseklassis 6.koha saavutanud Kristel Kõivo, Teele lõpetas 21. kohal. Tublid sooritused tegid ka W16 vanuseklassis 8.koha saavutanud Johanna Laanoja ja 10.koha saavutanud Lorely Kõrvel. Poistest sai parima koha Kaarel Vesilind, kes lõpetas M18 vanuseklassis 12ndana. Andres Rõõm oli samas klassis 14. Meesjuunioridest lõpetas Lauri Pähn parimana 13.kohal.

Mõlemal päeval oli maastik Lõuna-Rootsile omaselt väheste reljeefivormidega, kuid see eest väga paljude kividega maastikul. Hoolikas ja täpne kaardilugemine ning suuna hoidmine olid olulised märksõnad ning need tegid punktide leidmise keeruliseks. Nagu ka tulemustest näha võib, mängis Skandinaavia maastikel jooksmise kogemus väga suurt rolli.

Baltic Junior Cup tulemused leitavad võistluste kodulehelt:
http://www.svenskorientering.se/Distrikt/blekingeorienteringsforbund/BalticJuniorCup/Hem/

Allikas: Piibe Tammemäe, Eesti koondise treener-esindaja / or.teated list