Avaleht

Tekst ilmus 3. juulil 2015 a. Saue Sõnas.
/http://uus.saue.ee/public/files/Saue%20S%F5na%20nr%2013%20%20%28443%29%203_%20juuli%202015.pdf/

Aprillist oktoobrini kestev orienteerumishooaeg teeb juulis väikese pausi, et juba augustis hooga edasi minna. Saue orienteerujate on selle esimene pool olnud edukas.

Lauri Malsroos võitis rattaorienteerumises Euroopa meistritiitli. Jüriöö esindusvõistkond tegi läbi noorenduskuuri, Eesti meistrivõistlustelt võitsime hulk medaleid ja klubi sportlased olid edukad Jukolal, maailma suurimal teateorienteerumise võistlusel.

Aprillis joosti Alatskivil pika traditsiooniga Jüriöö teatejooks, kus Saue Tammed olid alles eelmisel aastal lisanud järjekordse võidu oma pikka võitude jadasse. Tänavu oli võistkond teinud läbi suure
uuenduskuuri. Võiduvõistkonna viiest liikmest oli stardis vaid kaks, kuid seda enam oli põhjust rõõmustada, et võistkonda olid pääsenud noored orienteerujad Reimo Liiv ja Teele Telgma. Pilkases pimeduses lõppenud teatejooksus saavutas klubi 8. koha. Kuigi viimase 10 aasta jooksul on Saue Tammed harva esikolmikust välja jäänud, oli seekordne võistlus pöördepunktiks, kus uus põlvkond sportlasi saab omakorda asuda Kalevipoja karikat jahtima.

Mais joosti Lääne-Virumaal Rägavere vallas Eesti meistrivõistlused lühiraja- ja teateorienteerumises. Võistlejatele pakuti ühte puutumatumat metsamassiivi Eestis. Harva saab joosta maastikul, kus puuduvad talukohad ja põllumaad. Võistlejaid ootasid ees tehniliselt keerukad ja füüsiliselt nõudlikud rajad. Lühiraja meistrivõistlused on tõenäoliselt kõige tihedama konkurentsiga võistlused Eestis, mis ometi ei takistanud Harjumaa parimal orienteerumisklubil olemast edukas. Sel korral jäi saavutamata meistritiitel, kuid Viivi-Anne Sootsi (N21) ja Erik Aibasti (M40) hõbemedalid ning Maire Raidi (N75) ja Andre Nõmme (M40) pronskmedalid olid tublid tulemused. Lisaks tuleb ära märkida noorte Teele Telgma (N16) ja Andres Saetalu (M20) viiendad kohad oma võistlusklassis.

Teisel päeval peetud teatejooksudes näitas Saue Tammede head stabiilset taset hõbeda võitnud meeste teatevõistkond, mille tõi finišisse vahetuse parima ajaga ankrumees Peeter Pihl. Juunis hoolitses Saue orienteerujate parima tulemuse eest rattaorienteeruja Lauri Malsroos, kes võitis Portugalis individuaalse meistritiitli. Ülejäänud klubi sportlased osalesid Jukolal, maailma suurimal teateorienteerumise võistlusel. Soomes Turu lähedal toimunud võistlusest võttis osa 1300 neljaliikmelist naiskonda ja 1500 seitsmeliikmelist meeskonda. See teeb ligi 16 000 orienteerujat. Selleks, et võistluse mastaapsust hoomata, peab seal korra ära käima. Rakvere linna jagu inimesi koguneb ööpäevaks, et nautida metsajooksu. Naised jooksevad päeval ja mehed stardivad enne südaööd - võitja lõpetab ligi kaheksa tundi hiljem. Saue Tammede naised oli väljas kolme võistkonnaga. Meeskondi oli üks, kuid need seitse olid järjekordselt parim Eesti klubi, saavutades üldarvestuses 130. koha.

Hea on tõdeda, et pead on tõstmas uus põlvkond orienteerujaid. Samuti on klubis üks maailma parimaid rattaorienteerujaid ja aktiivne harrastajaskond. Kõik see kokku loob Saue Tammedele tugeva vundamendi, et püüda säravamaid tulemusi hooaja teises pooles. Laurit ootavad ees rattaorienteerumise maailmameistrivõistlused, teisi kohalikud.

Andreas Kraas

Toetajad