Kevad 2021 - püsirada Sauel
ExpiredTule kaardi järgi välja liikuma!
Tegime nii, et võtsime taas kasutusse jõuluaegse püsiraja kaardi.
Saue linna on paigaldatud 16 orienteerumise kontrollpunkti, virtuaalne start ja finiš on vallamaja ees (kaardil küll eri kohtades, kuid lepime kokku, et start ja finiš on vallamaja ees).
Kontrollsüsteemiks on piltlegendid, samuti on punktid looduses tähistatud kahe paelaga (2 cm laiune helkurpael + peenike punane pael). Paelad on maastikul kuni 15. maini. Kui mõnes kontrollpunktis on pael kadunud, siis ärge laske ennast sellest segada ning jätkake raja läbimist, kuid võite sellest teada anda
Punkte läbige just nii palju, nagu endale meeldib ja sellises järjekorras, nagu meeldib!
Kaardi, mille soovijad saavad endale ise kodus välja printida, saab alla laadida siit.
Piltlegendi saab alla laadida siit.
Kaart: Johannes Tasa
Rada: Lauri Malsroos
Piltlegendid: Krista Terno
COVID19 NB! Rajal liikudes palume rangelt järgida Terviseameti soovitusi:
- Enne ja pärast raja läbimist pese käsi regulaarselt sooja vee ja seebiga.
- Rajal olles ära puuduta ühtegi rajatähistust.
- Väldi kokkupuudet teiste inimestega.
- Kui tunned ennast tõbisena (nohu, köha, palavik), siis jää pigem koju!
Orienteerumise jõuluaegne püsirada Sauel (15.-31. dets. 2020)
ExpiredJõuluaegne püsirada on suletud (võtame kõik tähised 6. jaanuari õhtuks linnaruumist maha). Aitäh kõigile, kes püsirajal punkte läbisid!
(Väike õiendus ka - pidime KP33 uude asukohta viima, kes esialgu avalikustatud kaardiga rajale läksid, need KP-d 33 algsest asukohast ei leidnud.)
Me ei tea, kui palju oli püsirajal väljatrükitud kaardiga liikujaid, kuid MOBO äpi statistika on alljärgnev:
rajal käis ajavahemikus 15. dets. 2020 - 03. jaan. 2021 MOBO äpiga 70 kasutajat, neist 65 olid unikaalsed kasutajad ning kokku tehti rajal kõigi kasutajate poolt 836 märget.
Palju õnne, Johannes!
Expired23. nov. tähistab oma 70. sünnipäeva Saue Tammede liige Johannes Tasa, kes harrastab orienteerumist 1960. aastate lõpust. 1970 aastast oli tema treener Tõnu Raid, kelle sõnul koostöö Jukuga oli väga õpetlik ja kujunes välja sõpruseks.
Foto: https://spordilinn.blogspot.com/
J. Tasa on orienteerumisjooksu Eesti meistrivõistlustel võitnud 12 kuld-, 8 hõbe- ja 5 pronksmedalit, suusaorienteerumise Eesti meistrivõistlustel 2 kulda ja 4 pronksi.
NSV Liidu meistrivõistlustel orienteerumisjooksus võitis Eesti teatemeeskonna koosseisus kulla 1981. aastal (meeskonnas Arvo Kivikas, Nikolai Järveoja ja Johannes Tasa) ja 1982. aastal (meeskonnas Kalle Luuk, Arvo Kivikas, Nikolai Järveoja ja Johannes Tasa). Lisaks võitnud 6 kulda NSV Liidu esivõistlustel. Aastatel 1971–1982 võistles 10 korral NSV Liidu koondises. Treener Tõnu sõnul oli Juku üks neid väheseid jumala õnnistatud sportlasi Eestis, kes esines seda paremini, mida kõrgem oli vastutus ja tugevam võistluspinge.
Lisaks orienteerumisele on Johannes võitnud medaleid kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel - 1974. aastal pronksmedali 5000 meetri jooksus ja 1978. aastal hõbemedali 12 km murdmaajooksus, lisaks võitnud 2 hõbedat ja pronksi 4x1500 m teatejooksus.
Saanud rogainis veteranide klassides MM-il 2008 ja 2019 kulla, 2010, 2012, 2014, 2016 ja 2017 hõbeda ning 2013 pronksi; EM-il 2010, 2012 ja 2020 kulla, 2007 ja 2011 hõbeda ning 2013 pronksi.
Johannes, keda paljud tunnevad ka Jukuna, on joonistanud palju orienteerumiskaarte. Ta on siiani Eesti orienteerumise suurkuju ja tänaseni aktiivne spordiklubi Saue Tammed liige.
Palju õnne!
Spordiklubi Saue Tammed ja EOL juhatus
Sauelane liikuma orienteerumisetapp 2020
ExpiredTulemused
Etapiajad
Millal: 10. oktoober 2020 algusega kell 12:00
Kus: Saue uue vallamaja juures, keskuse pargis
Tule orienteeruma!
Valida on lühem ja pikem rada, seda nii jooksjatele kui ratturitele. Rajad kulgevad enamast majade vahel linnamaastikul.
Start uue vallamaja juurest, keskuse pargis.
Ratturitele kiiver kohustuslik!
Registreerimine algab kohapeal kell 11:00. Osalejatele loosiauhinnad!
Radade pikkused:
Pikk jooks 6,8 km (14 KP-d)
Lühike jooks 3,7 km (8 KP-d)
Pikk ratas 8,4 km (14 KP-d)
Lühike ratas 4,2 km (8 KP-d)
Harjumaa MV orienteerumises - Tammed taas parim klubi maakonnas
ExpiredHarjumaa 2020. a meistrivõistlused
- valikorienteerumises (02. septembril 2020 Kodasool, rajameister – Margus Klementsov) ja
- orienteerumise tavarajal (09. septembril Vääna-Jõesuus, rajameister – Jaanus Reha)
tõid taas Tammedele klubide arvestuses maakondliku esikoha.
Kõige olulisem tabel:
Harjumaa 2020 spordiklubidevaheline arvestus valik ja suundorienteerumises | ||||
valik | suund | KOKKU | ||
1 | Spordiklubi Saue Tammed | 242 | 282 | 524 |
2 | Orienteerumisklubi Põrgupõhja | 262 | 229 | 491 |
3 | Harju Orienteerumisklubi | 140 | 105 | 245 |
4 | Spordiklubi RT | 101 | 55 | 156 |
5 | Rae Rahvaspordi orienteerumisklubi | 25 | 52 | 77 |
6 | Spordiklubi Porter Racing | 22 | 20 | 42 |
7 | TARVO | 25 | 25 | |
8 | TA Raasiku valla OK | 17 | 17 |
Tammede tulemused:
Harju MV valik
02.09.2020
Kodasoo
Kontrollaeg: meestel 75 minutit, naistel 60 minutit
Tüdrukud, naised ja naisveteranid - kontrollaeg 1 tund
N 21 | aeg | punktid | trahv | tulemus | ||
1 | Terno Maris | SK Saue Tammed | 1:01:41 | 78 | -2 | 76 |
N 45 | ||||||
6 | Sargma Marge | SK Saue Tammed | 1:01:24 | 36 | -2 | 34 |
N 55 | ||||||
2 | Lutterus Lembe | SK Saue Tammed | 0:45:03 | 27 | 0 | 27 |
N 65 | ||||||
1 | Hille Tasa | SK Saue Tammed | 0:56:16 | 45 | 0 | 45 |
2 | Raid Maire | SK Saue Tammed | 0:56:59 | 30 | 0 | 30 |
Poisid, mehed ja meesveteranid - kontrollaeg 1 tund ja 15 min
M 14 | aeg | punktid | trahv | tulemus | ||
5 | Lillelaid Lukas | SK Saue Tammed | 0:34:49 | 12 | 0 | 12 |
M 35 | ||||||
2 | Lillelaid Tõnu | SK Saue Tammed | 1:06:34 | 84 | 0 | 84 |
4 | Külaots Marko | SK Saue Tammed | 1:13:37 | 81 | 0 | 81 |
5 | Salong Peeter | SK Saue Tammed | 1:14:21 | 81 | 0 | 81 |
M 45 | ||||||
1 | Abram Alar | SK Saue Tammed | 1:11:53 | 96 | 0 | 96 |
M 65 | ||||||
2 | Tasa Johannes | SK Saue Tammed | 1:15:34 | 60 | -1 | 59 |
M 70 | ||||||
1 | Nelk Kalle | SK Saue Tammed | 1:18:47 | 66 | -4 | 62 |
2 | Püssim Jüri | SK Saue Tammed | 1:12:48 | 42 | 0 | 42 |
3 | Raid Tõnu | SK Saue Tammed | 0:46:19 | 30 | 0 | 30 |
Allikas: http://www.harjusport.ee/kalender/132
Harju MV tava
09.09.20
Vääna-Jõesuu
M21
Rada 1: 26 KP 7.70 km
# NR Nimi Klubi Tulemus
3. 12590 Reimo Liiv Tammed 00:54:40 +08:15
M35
Rada 1: 26 KP 7.70 km
# NR Nimi Klubi Tulemus
3. 12901 Marko Külaots Tammed 01:05:45 +14:02
M70
Rada (2): 15 KP 4.10 km
# NR Nimi Klubi Tulemus
2. 1971 Kalle Nelk Tammed 00:46:32 +01:53
3. 182 Tõnu Raid Tammed 00:57:56 +13:17
4. 4878 Jüri Püssim Tammed 01:07:51 +23:12
M65
Rada (2): 15 KP 4.10 km
# NR Nimi Klubi Tulemus
4. 281 Johannes Tasa Tammed 00:43:38 +04:51
N55
Rada (2): 15 KP 4.10 km
# NR Nimi Klubi Tulemus
1. 280 Hille Tasa Tammed 00:53:58
N35
Rada (3): 19 KP 5.40 km
# NR Nimi Klubi Tulemus
1. 1161 Piia Avaste Tammed 00:50:33
2. 18818 Anu Poopuu Tammed 00:55:00 +04:27
N21
Rada (4): 23 KP 6.00 km
# NR Nimi Klubi Tulemus
1. 3316 Maris Terno Tammed 00:45:30
M45
Rada (4): 23 KP 6.00 km
# NR Nimi Klubi Tulemus
3. 2491 Gert Müürsepp Tammed 00:48:29 +01:59
M14
Rada (5): 12 KP 3.30 km
# NR Nimi Klubi Tulemus
26461 Lukas Lillelaid Tammed DQ
N65
Rada (5): 12 KP 3.30 km
# NR Nimi Klubi Tulemus
1. 4212 Lembe Lutterus Tammed 00:58:16
2. 181 Maire Raid Tammed 01:11:08 +12:52
N45
Rada (6): 18 KP 4.60 km
# NR Nimi Klubi Tulemus
7. 13775 Marge Sargma Tammed 01:05:55 +16:44
Tallinna sprinditeade - Tammed põhiklassis võidukad
Expired12. augusti õhtul Sakus toimunud Tallinna MV orienteerumisjooksu sprinditeates (Tallinn Open etapp) oli Tammedele võidukas MN21 klassis, kus võideti 4 min. ja 30 sek. eduga esikoht. Kokku startis kolm Tammede võistkonda.
Tammede tulemused:
MN21
1. 2800 m 14 KP ;
2. 3300 m 18 KP ;
3. 3300 m 18 KP ;
4. 2800 m 14 KP ;
Koh Nr Nimi Klubi Maa Tulemus Kaotus
1. Tammed Tammed EST 00:53.06 00:53.06
1 Maris Terno 00:12.45 [ 1]
2 Lauri Malsroos 00:13.43 [ 3] 00:26.28 ( 1)
3 Reimo Liiv 00:14.33 [ 2] 00:41.02 ( 1)
4 Teele Telgma 00:12.04 [ 1] 00:53.06 ( 1)
(foto: Lauri B)
MN40
1. 2400 m 12 KP ;
2. 3300 m 18 KP ;
3. 3300 m 18 KP ;
4. 2400 m 12 KP ;
Koh Nr Nimi Klubi Maa Tulemus Kaotus
5. Tammed II Tammed EST 01:08.06 +11:21
1 Anneli Orav 00:15.03 [ 7]
2 Lauri Beilmann 00:16.19 [ 5] 00:31.22 ( 5)
3 Kaimo Käärmann-Liive 00:18.22 [ 7] 00:49.45 ( 5)
4 Marge Sargma 00:18.20 [ 9] 01:08.06 ( 5)
Tammed I Tammed EST Tühist
1 Marlen-Veronika Valgma 00:14.53 [ 5]
2 Erik Aibast 00:15.42 [ 4] 00:30.36 ( 4)
3 Alar Abram Vale KP Tühist
4 Anu Poopuu 00:14.27 [ 3] Tühist
Tulemused: https://www.skmercury.ee/sprinditeade20/tulemused/day_1.htm
Tõnu - palju õnne!
ExpiredTõnu Raid – 80!
Täna täitub teenekal orienteerujal ja orienteerumistreeneril Tõnu Raidil 80 eluaastat.
Foto: Aldis Toome
Soovime Tõnule ikka teravat silma, vahedat mõistust, kerget sammu ning nooruslikku hinge orienteerumiselus kaasalöömisel!
Palju õnne sünnipäevaks!
Eesti Orienteerumisliit ja Spordiklubi Saue Tammed
- Mapest 2019 RO sarja võitis meestest Lauri, Susan naistest kolmas
- Mapest Eesti rattaorienteerumise karikasarja 9. etapp - info
- Sauelane liikuma orienteerumisetapp 12. oktoobril 2019
- Avaldame kaastunnet
- Eesti ratta-o karikasarja etapil rahvusvahelises tippkonkurentsis Lauri võidukas
- Leana Jete noorte Euroopa meistrivõistlustel 2019
- Lauri taas Euroopa meister!
- Jüriöö teatejooks 2019
- Lauri Malsroos Saue valla parim meessportlane
- EMV 2019 SO lühirada ja tavarada
- EMV suusaorienteerumise sprinditeates 19.01.2019 Haanja - mehed M40 klasisis pronksil
- EMV suusaorienteerumise sprindis (WRE) 19.01.2019 - Teele teine, Andreas kolmas
- Baltic Junior Cup 2018 - Teele (W18) tavarajal hõbedal
- EOL - parim rattaorienteeruja 2018 on Lauri Malsroos
- SK Saue Tammed liituvad hea juhtimise tavaga spordiorganisatsioonis
- Saue orienteerumine 13. oktoobril
- Lahkus Heino Heinloo
- Suvejooks 2018
- Tõnu Raidile Eesti Orienteerumisliidu teenetemärk
- Lauri Malsroos Balti MV RO pjedestaalil
Page 4 of 46