Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np8737/public_html/templates/shape5_vertex/vertex/responsive/responsive_mobile_sidebar.php on line 8
Login
Register

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/np8737/public_html/templates/shape5_vertex/vertex/responsive/responsive_mobile_menu.php on line 278

Avaleht

Kontakt

Liikmed

Uudised

Põhikiri

Ajalugu

Klubi dress

Juhtorganite otsused

2018

2018

Saue Tammed avaldab kaastunnet Laurile vanaisa lahkumise puhul.

Veel hiljuti tõdesime klubi poolt, et on uskumatu, kui kõbus ja sportlik on Heino (27.07.1931 - 25.07.2018).

Lisaks spordiga tegelemise tervislikule poolele oli Heinsil säilinud ürgne tahtmine parim olla. Suur eeskuju ja etalon oli ta meile kõigile ja seda enam oleme kurvad tema kaotuse puhul. 

Pilt

21. aprillil andis Eesti Orienteerumisliit üle ajaloo esimese teenetemärgi.

Tunnustuse saajaks on kõik meie seast lahkunud orienteerumisspordi edendajad. Enne 59. jüriöö jooksu anti auväärne ese üle Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumile, kus see saab hoitud ja õigetel hetkedel kõigile vaatamiseks välja pandud.

Kolme järgmise teenetemärgi omanikeks said Arne Kivistik, Heino Mardiste ja Tõnu Raid. Eesti orienteerumine elab!

Palju õnne, Tõnu!

Allikas: EOL-i FB leht

29.06.18 Noorte EM-i sprindis Teele Telgma 20. kohal.

Bulgaaria põhjaosas, Veliko Tarnovo linnas algasid täna Euroopa noorte meistrivõistlused orienteerumises. Eesti koondis on seekord kohal 14 noorega. Esimeseks võistlusdistantsiks oli sprint muistses Tsarevetsi kindluses. Rada oli füüsiliselt raske ja nõudis sportlastelt täpset kaardilugemist.

Eestlaste parima tulemuse tegi N18 klassis võistlev Teele Telgma, kes jooksis välja 20.koha.

Teele kommentaar tänase võistluspäeva kohta: “Enne jooksu olin teadlik oma tagasihoidlikust jooksuvormist, mis oli tingitud mitme kuu pikkusest vigastusest. Seepärast suhtusin võistlusesse küllaltki realistlikult ning võtsin eesmärgiks teha võimalikult enesekindla ja määrustepäraselt läbitud jooksu. Tänu vigastusele oli mul palju aega tegeleda oma mentaalse poole ja antud maastiku õppimisega, tänu millele olin võistlusteks vaimselt valmis. Viisin oma plaani ellu küll 15-20sekundilise veaga, kuid olen ikkagi super õnnelik, et suutsin end konarlikule hooaja algusele vaatamata maksimaalselt realiseerida.”

Sprindi tulemused leitavad: http://eyoc2018.eu/sprint/

30. juunil võtavad noorsportlased üksteisega mõõtu tavarajal. Startide algus 10:00.

Allikas: orienteerumine.ee

Kuramaa väikelinna Kandava lähistel peeti 09.-10. juunil tänavused Balti meistrivõistlused rattaorienteerumises.

Meistrid selgitati kahe distantsi, sprindi ja lühiraja summas. Eesti lippu hoidsid taas kõrgel meie meeste esinumbrid Lauri Malsroos ja Tõnis Erm, kes teenisid vastavalt hõbe- ja pronksmedali.

Lauri Malsroos saavutas rattorinteerumise EMil tavarajal 11.koha 

Ungaris Budapestis toimuvatel rattaorienteerumise Euroopa MV-l sõideti avadistantsina 29. juunil tavaraja võistlus. Öö läbi sadanud vihma tõttu oli maastik märg ja teed-rajad väga porised ning see tegi võistlusolud üliraskeks. Rajameistrite poolt plaanitud eeldatavad võiduajad veniseid selgelt pikemaks.

Meeste 40,5 km, 19 KP ja 920 tõusumeetriga rajal saavutas võidu tšehh Vojtech Ludvik ajaga 2:07.26. Järgnesid Luca Dallavalla Itaaliast 2:09.20 ja Ruslan Gritsan Venemaalt 2:09.21. Eesti meestest tegi hea sõidu Lauri Malsroos, kes lõpetas 11. kohaga, aeg 2:18.27. Esikuuikust jäi lahutama napid paar minutit.

Lauri enda kommentaar oli, et „Oli pikk, poriste tõusudega ja tehniliselt suhteliselt lihtne rada, mis mulle kõige paremini ei sobinud. Orienteerumissoorituse poolest pikad teevalikud õnnestusid, ent väiksemaid vigu kogunes siiski paari minuti jagu. Seega oli maksimumina reaalne heidelda kuuenda koha eest, aga medaliheitlusse sekkuda poleks suutnud. Homme sõidetaval lühirajal loodan tehnilisemat ja füüsiliselt veidi kergemat rada, siis on võimalus ka kõrgemate kohtade eest heidelda.“ 

30. juunil võistledakse rattaorienteerumise EMil lühirajal.

Võistluste tulemused ja online jälgimine http://mtbo.hu/emtboc2018/en/live

---

Rattaorienteerumise Euroopa meistrivõistlused Ungaris Budapestis jätkusid 30. juunil lühiraja võistlusega, kus Lauri Malsroos saavutas eestlaste parimana 12. koha.

Malsroos oma sõnul seekord mägisel maastikul medalite eest heidelda ei suutnud, kuid esikuuiku koht oleks parema orienteerumissoorituse korral olnud saavutatav. 

---

Rattaorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel Ungaris oli 01. juulil esimest korda tiitlivõistluste ajaloos kavas teatesõit segavõistkondadele, milles sõitsid kaks meest ja üks naine. Eesti esivõistkond koosseisus Lauri Malsroos, Margus Hallik ja Eleri Hirv pälvisid kümnenda koha.

Teatesõidu vahetuste pikkused on võrdsed ja vahetuste valik võistkonna siseselt vaba, mis loob koondistele palju erinevaid taktikalisi valikuid. Eestil sõitis avavaheust naisvõistleja Hirv, kes andis teate edasi 13. kohal. Teises vahetuses jätkas eestlaste hetke tugevaim mees Malsroos, kes tõstis hea sõiduga võistkonna 11. kohale. Ankruetappi alustas hästi Hallik, kes jõudis järele esikümnes sõitvale grupile, ent tegi seejärel orienteerumisvea ja jäi neist maha. Kokkuvõttes tõusis võistkond siiski ühe koha võrra ja lõpujoon ületati kümnenda kohaga.

Lauri starte rattaorienteerumise EM-l Ungaris toetas Saue vald.

Allikad:
or.teated list
https://sport.err.ee/843178/lauri-malsroos-sai-rattaorienteerumise-em-il-tavarajal-11-koha
https://sport.err.ee/843462/lauri-malsroos-lopetas-rattaorienteerumise-em-il-esikumne-piirimail
https://sport.err.ee/843727/eesti-segapaar-teenis-ajaloolises-em-i-teatesoidus-kumnenda-koha