Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/np8737/public_html/templates/shape5_vertex/vertex/responsive/responsive_mobile_sidebar.php on line 8
Login
Register

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/np8737/public_html/templates/shape5_vertex/vertex/responsive/responsive_mobile_menu.php on line 278

Avaleht

Kontakt

Liikmed

Uudised

Põhikiri

Ajalugu

Klubi dress

Juhtorganite otsused

2009

LOGO


SPORDIKLUBI SAUE TAMMED KODULEHT

Allpool kirjutab Lauri ratta-orienteerumise Euroopa meistrivõistest, mis toimusid 23.-27. juunil Taanis, kuhu Eestist sõitis seekord 7-liikmeline koondis pluss treener-esindaja ning  ratta-orienteerumise maailmameistrivõistlustest, mis toimusid sel aastal Iisraelis 9.-15. augustil. MM-l oli Eesti koondis 4-liikmeline.

teatemeeskond

Pildi peal on koos Lauri Malsroosiga teised Euroopa MV medalivõitjad Tõnis Erm (paremal) ja Margus Hallik (keskel).

Euroopa meistrivõistlused Taanis

Võistluskeskus asus Kopenhaagenile üsna lähedal Hillerodi linnas. Programm oli 5-päevane, mille sees ka üks puhkepäev. Võistlused algasid allakirjutanu jaoks kõige sobivama distantsiga - sprindiga. Rada koosnes kahest ringist, nende vahel kaardivahetus ning oli kokku surutud üsna väikesele maastikuosale.

Eestlastel kahjuks sõidud ebaõnnestusid, eksimusi tuli liiga palju ning osadel etappidel ei tehtud kõige paremaid valikuid. Meestest võitis mitmekordne maailmameister Ruslan Gritsan. Eestlastest olid parimad Tõnis Erm meesteklassis 21. kohaga ja juunioridest Taaniel Tooming 18. kohaga. Ainuke naisvõsitleja Eestist, Maret Vaher oli 22.

Teisel päeval oli kavas middle distance ehk lühirada. Väga hea sõidu tegi Tõnis Erm, kes väga kiirel ja tehniliselt üsna lihtsal rajal saavutas 5. koha. Tulemus on seda hinnatavam, et Tõnise trumbiks on just tehniliselt keerulised rajad. Kaksikvõidu said kodukamaral võistelnud taanlased. Teiste eestlaste kohad oli keskpärased, Lauri Malsroos oli 35. ja Margus Hallik 47. Juunioridel läks see päev halvemini, Marek Karm oli 29., Priit Randman 34. ja Taaniel Tooming katkestas tehnika purunemise tõttu. Maret Vaher oli 20.

3. päeval oli kavas tavarada ehk long distance, mis toimus Taani kõige suuremas metsamassiivis. Rajad olid taaskord väga kiired ja tehniliselt mitte eriti keerulised. Eestlaste lippu hoidis sel päeval kõrgel meie naisvõistleja Maret, kes sai suurepärase 5. koha. Meestel see-eest oli must päev, nii Tõnis kui Margus katkestasid kummi purunemise tõttu, Lauri oli tagasihoidlikul 41. kohal, juunioridest oli taas parim Marek Karm 25. kohaga.

Peale puhkepäeva oli viimase distantsina kavas teade. Meestel olid just suurimad medalilootused sellel distantsil. Võistlus algas meie meeste jaoks väga hästi, kui Lauri oli esimeses raadiopunktis liider. Kahjuks kohe sinna otsa tehtud minutine viga langetas Eesti võistkonna madalamatele kohtadele, kuid hea raja lõpuosaga õnnestus taas tõusta liidergrupi etteotsa ning 1. vahetus lõpetati 4. kohal, vaid 14 sekundit maas juhtivast Taani võistkonnast. Margus sõitis hästi raja esimese poole ning ei olnud liidritele palju juurde kaotanud, peale vaatepunkti tulid siiski sisse mõned vead ning 2. vahetus lõpetati riikidest 4.-7. koha konkurentsis. Et aga eespool olevad Poola ja Austria olid võtnud vale punkti, läks Tõnis sisuliselt sõitma 2.-5. kohtadele. Kiire, kuid samas tehniliselt keeruline rada sobis meie esinumbrile hästi ning päeva parima ajaga tõigi mees Eesti võistkonna hõbedale, kodumaastikel sõitnud taanlastest järel vaid 1 min 35 sek.

Finišis võtsid Tõnist vastu kaks laia naeratusega koondisekaaslast, rõõm esimese teatemedali võitmisest oli piiritu. Kui Tõnis oli eelmisel aastal võitnud pronksi maailmameistrivõistlustelt ja 2 hõbedat Euroopa meistrivõistlustelt, siis teistele meestele oli see esimene medal. Eriti õnnelik oli kindlasti Margus, kes, osa võtnuna kõikidest noore ala tiitlivõistlustest, sai peale mitmeid 4. ja 5. kohti lõpuks medali. Juunioride võistkond sõitis samuti hästi esikuuiku konkurentsis, kuid viimases vahetuses purunes Priit Randmani rattal kett ja võistlus tuli katkestada.

Maailmameistrivõistlused Iisraelis

Ratta-orienteerumise maailmameistrivõistlused toimusid sel aastal Iisraelis 9.-15. augustil. Eesti koondis oli sedapuhku 4-liikmeline, kuna juunioride arvestust eraldi ei peetud. Neljakesi saabusid sportlased Iisraeli nädal enne võistluste algust, et kohaneda sooja ja niiske kliimaga ning saada aimu ees ootavatest maastikest. Treener-esindaja Arbo Rae saabus kohale võistlusteks.

Tagantjärele tõdedes oli see nädal ülimalt vajalik. Uudne võistlusprogramm koosnes 6-st päevast, mille sees samuti üks puhkepäev. Avadistantsiks oli pika raja kvalifikatsioon, mida vana maailma meistrivõistlustel kavas pole. Eestlastel läksid sõidud hästi ning nii 3 meest kui ka naisvõistleja, kelleks oli taas Maret Vaher, said ilma probleemideta A-finaali.

Teisel päeval oli kavas lühirada (inglise keeles middle distance). Kõige suuremate lootustega rajale läinud Tõnis Erm ei suutnud Taanis näidatud head sõitu korrata ja oli finišiprotokollis 14. Lauri Malsroosi hea sõidu rikkus purunenud amort, mille tõttu tuli nii mõnedki kohad loovutada ja kirja läks 22. resultaat, Margus Hallik oli 40. Ka Maretil kogunesid mitmed lisakaared, sel päeval 19. koht.

Puhkepäeval saime nautida iidse Jeruusalemma vaatamisväärsusi, varasemalt enne võistlusi olime käinud Surnumeres ujumas ning Caesareas, kus saime külastada Rooma impeeriumi arheoloogilisi mälestisi.

Võistlusprogrammi viimased 3 päeva algasid teatesõiduga, mis traditsiooniliselt oli alati olnud viimane distsipliin. Lootused heale kohale teates olid ka seekord kõrged, kuid enamat 7. positsioonist me sellel päeval ei suutnud. Avavahetuses tegi Lauri hea sõidu ning lõpetas 2., liidrist maas 43 sekundit. Teises vahetuses eksis aga Margus raja teisel poolel mitu minutit ning Tõnis viimases vahetuses ei suutnud meid tõsta kõrgemale 7. kohast.

Eelviimaseks alaks oli kõige lühem ehk sprindi distants. Päev algas meile halvasti, kuna Maret kukkus rajal ning vajas hiljem ka arstiabi. Ka meestel ei läinud sõidud hästi, parim oli Lauri 23. kohaga, Margus platseerus 31. reale ning Tõnise tulemus tühistati ühe kontrollpunkti märke puudumise tõttu.

Viimaseks päevaks oli jäetud kõige raskem distants ehk pika raja finaal. Meeste rada oli 35.5 km pikk ning sisaldas optimaalset teed pidi 720 meetrit tõusu, termomeeter näitas keskpäeval 34 soojakraadi. Oma parimad sõidud nendel võistlustel tegid nii Tõnis kui Margus vastavalt siis 11. ja 25. koht, Lauri jaoks jäi rada liiga pikaks ja tõusuderohkeks ning kirja läks 32. koht.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi ei tulnud teatemedalit nagu Taanis, võib autor oma sõitudega rahul olla ning lootusrikkalt järgmise aasta suunas vaadata.

Lauri Malsroos

Artikkel (ja pilt) on siia kopeeritud leheküljelt http://huvikeskus.saue.ee/index.php?article_id=80&page=30&action=article&